loader image

Zvezda lakom pobedom u Laktašima započela novu sezonu, tesan poraz Mege u Ljubljani

Košarkaši Crvene zvezde nadigrali su Igokeu u Laktašima 81:63 u meču prvog kola regionalne ABA lige.

Obe ekipe su stegnuto, sa dosta pritiska ušle u meč. I Igokea i Zvezda igrale su na ivici faula, dok su u napadu u uvodnim minutima dosta promašivali iz igre.

Pred kraj deonice, timovi su ušli u ritam fizički jake košarke. Igralo se u serijama obe ekipe, gde bi crveno-beli dolazili do osam poena prednosti, nakon čega bi domaćini prilazili i na minus jedan.

Košarkaši Duška Ivanovića ipak su uspeli da u poslednja dva minuta pred veliku pauzu povrate najveću prednost na meču.

U trećoj četvrtini gosti iz Beograda su zahvaljujući Majku Tobiju uspeli da se brzo odlepe i dođu do velike dvocifrene prednosti.

Ovaj period igre pripao je crveno-belima 26:13. U poslednjoj četvrtini, Igokea je pokušala da uhvati priključak, ali su igrači Zvezde poenima iz obruča održavali prednost.

Poslednjih pet minuta meča proteklo je u iščekivanju poslednjeg zvuka sirene.

Crveno-bele je predvodio Majk Tobi sa 19 poena, Rokas Geidraitis ubacio je 12, Dalibor Ilić 11, a Luka Mitrović 10.

U ekipi Igokee Tanasković je postigao 16.

Košarkaši Cedevita Olimpije posle neizvesne završnice pobedili Megu

Košarkaši Cedevita Olimpije pobedili su danas na domaćem terenu ekipu Mege rezultatom 89:87 (31:21, 31:21, 20:25, 7:20) u prvom kolu ABA regionalne lige.

Najefikasniji u domaćem timu bili su Džastin Kobs 19 poena, četiri asistencije i tri skoka i Jaka Blažič sa 14 poena i četiri skoka, dok se u sastavu Mege istakao Nikola Topić sa 25 poena, pet skokova i četiri asistencije.

U narednom kolu slovenačka ekipa gostuje Crvenoj zvezdi, dok košarkaši Mege dočekuju ekipu Borca.

Ni aktuelni MVP nije pomogao Zadru protiv raspoloženog Mihailovića

Košarkaši Budućnosti pobedili su na svom parketu Zadar sa 103:73 (23:17, 23:17, 33:22, 24:17), u meču prvog kola regionalne ABA lige.

Budućnost je do pobede predvodio Vladimir Mihailović sa 24 poena. Pratili su ga Kolbi Ros sa 15, Mekinli Vrajt sa 12 i Džakori Vilijams sa 10 poena.

Kod Zadra bolji od ostalih bili su Luka Božić sa 22 i Karlo Žganec sa 18 poena.

U narednom kolu, Budućnost će gostovati Mornaru, dok će Zadar gostovati Studentskom centru.