Ministarstvo unutrašnjih poslova još nije izdalo zvanično saopštenje povodom postavljanja “ nevidljivih radara “ uz pojedine saobraćajnice koje su tema na društvenim mrežama poslednjih dana, ali je pomoćnik direktora Agencije za bezbednost saobraćaja Mirko Koković gostujući na TV prva izneo pojedine informacije.
Mirko Koković izjavio je danas da se radi na uvođenju sistema stacioniranih i mobilnih radara, nevidljivih radara za merenje srednjih brzina na magistralnim putevima gde je učestao broj saobraćajnih nezgoda sa fatalnim ishodom. „Upravo saobraćajna policija u saradnji sa agencijom, na takvim deonicama takođe uvodi trenutno merenje i merenje prosečne brzine. Oni, pored brzine, mere korišćenje mobilnog telefona i korišćenje sigurnosnog pojasa. To su neke greške koje pravimo i zbog kojih nam godišnje strada izuzetno veliki broj lica, konkretno samo zbog sigurnosnog pojasa, koji ne koristimo u dovoljnoj meri“, rekao je Koković za TV Prva.
Govoreći o korišćenju sigurnosnog pojasa, istakao je da ga svako treće lice, kao i da vozač i suvozač u 85 odsto slučajeva koriste sigurnosni pojas, što je, kako je ocenio, nedovoljno jer sigurnosni pojas ima jako veliki uticaj na spasavanje života.
Izvor: Tanjug




