loader image

Jokić trojkom u poslednjoj sekundi doneo pobedu Denveru

Nakon pauze i neigranja jedne utakmice, najbolji srpski košarkaš vratio se na parket, ostvario tripl-dabl i doneo pobedu Denveru nad Orlandom 119:116.

Bitna pobeda Nagetsa u kojoj je MVP lige ostvario novi tripl-dabl i pogodio trojku u poslednjoj sekundi kojom je odlučio meč.
Denver je otvorio dobro meč, međutim kvalitet igre rivala je skočio u drugom poluvremenu što je donelo neizvesnu završnicu u kojoj je Jokić ponovo poktvrdio kvalitet.

Domaćin je dobro otvorio meč, vodili su tokom čitave prve četvrtine a potom su uspeli da održe kontinuitet igre i u drugoj deonici dođu do maksimalnih 15 poena prednosti koje su imali na poluvremenu.

U trećem kvartalu, Orlando je značajno podigao kvalitet igre i zahvaljujući dobrom igrom u napadu stvorili su veliki broj otvorenih prilika koje su iskoristili da smanje rezultat na svega 6 poena zaostatka.

U poslednjih 12 minuta viđena je prava rezultatska klackalica. Već posle par minuta Orlando je stigao do prvog vođstva na meču.

Marej je trojkom na oko četiri minuta do kraja vratio prednost u korist Denvera, nakon čega je odgovorio Moric Vagner nakon odigranog čitavog minuta bez poena na obe strane. Na nešto više od dva minuta pre kraja Paolo Bankero sa linije za slobodna bacanja odvodi svoj tim na četiri poena prednosti, ali Koldvel-Poup odmah trojkom vraća Denver na pola koša zaostatka.

Na 16 sekundi pre kraja utakmice na liniju penala poslat je ponovo Gordon. Bio je precizan, a u narednom napadu Marej je faulom na isto mesto poslao Markela Fulca koji je bio polovičan, što je donelo nerešen rezultat 116:116 nakon čega je Nikola Jokić uzeo loptu i trojkom u poslednjoj sekundi doneo pobedu svojoj ekipi.