loader image

Jokić rutinski do novog tripl-dabla, Siksersi pali u Denveru

Nikola Jokić upisao je novi tripl-dabl učinak u pobedi Denvera nad Filadelfijom 116:111. Nagetsi zadržali prvo mesto na tabeli Zapadne konferencije, sa komotnom prednošću u odnosu na Memfis i Sakramento.

Posle pobede nad Milvokijem, ekipa Denvera upisala je trijumf i nad Filadelfijom, u „Bol areni“ Nagetsi su slavili 116:111. Naravno da je i ovoga puta glavna figura na meču bio dvostruki uzastopni MVP NBA lige Nikola Jokić, koji je do novog tripl-dabla, 29. u sezoni došao već u trećoj četvrtini.

Denver je vodio tokom cele utakmice, u većem njenom toku imao i dvocifrenu prednost, ali su gosti, koji su igrali bez najboljeg strelca lige Džoela Embida, u finišu pokušali da ukradu trijimf.

Prišli su Siksersi na samo tri poena zaostatka u poslednjem minutu, ali više od toga nisu mogli, pošto je konačan rezultat sa linije za slobodna bacanja postavio Džef Grin.

Jokić je utakmicu završio sa 25 postignutih poena, uz 17 skokova i 12 asistencija, dok je Džamal Mari dodao 19, a Brus Braun 18 poena u domaćoj ekipi.

Srpski centar se pridružio Oskaru Robertsonu i Viltu Čembrlenu kao treći igrač koji je u jednoj sezoni odigrao više od 10 utakmica sa učinkom 20-15-10.

Tajriz Maksi bio je najefikasniji na meču sa 29 postignutih poena.

Denver je zadržao prvo mesto na tabeli Zapadne konferencije NBA lige sa učinkom 51-24 i sedam utakmica pre kraja regularnog dela ima tri pobede od drugoplasiranog Memfisa.